250 TL ve üzerine KARGO ÜCRETSİZ!

 • Ürünler
  Kriterlerinize uyan ürün bulunamadı.
   • Kategori
    Kriterlerinize uyan bir kategori bulunamadı.
    • Koleksiyon
     Kriterlerinize uyan üretici bulunamadı.
     • Blog
      Kriterlerinize uyan blog yazısı bulunamadı.

     Gömlek

     24
     Toplam:
     /
     13 Ürün

     Erkek Gömlek

      

     Erkek giyim ürünlerinin ana parçalarından biri olan gömlek ile farklı kombinler yapmak mümkündür. Kadınlar ve erkeklere özel olarak tasarlan gömleklerde doğru seçim yapmanıza kombininizi başarıya ulaştıracaktır. Doğru yaka ve kalıp, kumaş, renk ve ölçü seçimleri en uygun seçimleri yaptığınızı gösterir. Erkek gömlek pamuklu kumaşları tercih etmeniz alacağınız parçanın daha uzun ömürlü olmasını ve şık görünmesini sağlar.

      

     Pamuk gömlekler haricinde keten, bambu, polyester gibi kumaşlarla hazırlanan erkek gömlek çeşitleri de vardır. Giyeceğiniz mevsime ve yapacağınız kombine göre uygun kumaş türünü tercih edebilirsiniz. Ütü tutma oranının yüksek olması nedeniyle pamuk karışımlı polyester kumaşlar genellikler daha fazla talep edilir. Bu sayede gün içinde uzun süre ütülü görünümlü gömlekle vakit geçirebilirsiniz.

      

     Erkek Gömlek Modelleri

     En çok tercih edilen erkek gömlek modelleri kendi içerisinde ana üç türe ayrılır. Bunlar klasik gömlekler, ceremony gömlekler ve casual gömleklerdir. Klasik gömlek modelleri adından da anlayacağınız üzere klasik görünüm sağlayan parçalardır. Yarım İtalyan, tam İtalyan, küçük ve sivri yakalar bu kesime ait yaka modelleri arasında yer alır. Yuvarlak ve düğmeli yakalı klasik gömlekleri daha göz alıcı klasik kombinler için tercih edebilirsiniz.

      

     Casual erkek gömlek modelleri genellikle günlük kullanımlar için uygundur. Kanvas ya da kot pantolonla uyum sağlayan bu parçalarda özellikle çıkma balenli yaka, İtalyan yaka, hakim yaka, klasik yaka, düğmeli yaka gibi modeller vardır. Casual kategorisindeki parçalar ekoseli ya da desenli olarak tasarlanır. Sayısız model alternatifine sahip olan bu gömleklerde koldan katlamalı görünümler yaygındır.

      

     Son grup olan ceremony erkek gömlek modelleri ise genellikle özel gün ve önemli davetler için tercih edilir. Klasik yaka ya da ata yaka gibi seçeneklere ayrılan modellerde parlak, desenli gibi iddialı detaylar yer alır. Düz, gizli ve açmalı pat çeşitleri bu gömlek modellerinde sıklıkla kullanılır.

      

     Erkek Gömlek Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

      Erkek gömlek çeşitleri arasından seçim yaparken gömleğin yaka kesimine dikkat etmelisiniz. Yaka şeklinin yüz ile dengeli olması önemlidir. Dar ve uzun yüz tipine sahip erkekler için geniş yakalar uygunken yuvarlak yüz tipleri için uzun ve sivri yakaları tercih etmek gerekir. Bu sayede yüz ile gömlek yakası arasında daha hoş bir görünüm ortaya çıkacaktır.

      

     Hem günlük giyim hem de özel gün giyimleri için erkek gömlek modellerinden almak istiyorsanız klasik modelleri seçebilirsiniz. Yapacağınız doğru kombinlerle bu gömlekleri daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Erkek gömlek alışverişlerinizde parçayı ne tür ortamlarda kullanılacağınız bilerek karar verirseniz daha kolay seçim yapabilirsiniz. Eğer sadece günlük giyim için gömlek alacaksanız casual erkek gömlek çeşitleri sizin için daha uygun olacaktır.

      

     Alacağınız gömleğin omuz kısımlarının tam oturmasına dikkat edin ve yaka ile boynunuz arasında bir parmak girip girmediğini kontrol etmelisiniz. İki parmak boşluk olması gömleğin size uygun olmadığını gösterir.

      

     Gömleklerde kol boyu tam bilekte olmalı, gömlek ve kazan kombini yaptığınızda gömleğin bilek kısmı yarım santimden fazla dışarı çıkmamalıdır. Bu durum tüm kesim ve renkteki gömlekler için geçerlidir.

      

     Erkek Gömlek Kesimleri Nelerdir?

     Günlük yaşamdan düğünlere kadar her alanda kullanılabilen gömlekler kendi içerisinde farklı kesimlere ayrılır. Bunlardan ilki en bilinen model olan klasik gömleklerdir. Ceket ve takım elbiselerle birlikte daha sık kullanılan bu gömlekler hatları belli etmez ve daha bol bir yapıdadır. Boy ve bedene uygun şekilde seçeceğiniz klasik gömlekleri kaliteli olanlardan tercih etmenizde fayda vardır.

      

     Diğer bilinen bir erkek gömlek türü ise slim fit gömlek çeşitleridir. Uzun, ince ve fit görünmeyi sağlayan gömlekler göbekli olan erkeklerin kaçınması gereken modellerdendir. Kişiye spor, resmi ve şık bir hava katan bu gömlekler hem iş hayatında hem de günlük yaşamda tercih edilebilir.

      

     Smart casual kategorisine giren hakim yaka gömlekler diğer bir kesim türüdür. Kısa dik yakalı olarak tasarlanan bu parçalar ile farklı tarz ve kombinler yapabilirsiniz. Keten pantolonlar ve takım elbiselerle daha çok kullanılan hakim yakalar yaz aylarında da serin olacaktır.

      

     En yaygın kullanılan diğer bir erkek gömlek türü ise kısa kollu gömleklerdir. Genellikle bu gömleklere ön yarı ile yaklaşılsa da yapacağınız doğru kombinle şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yaz sezonunda espadril, keten şort gibi parçalarla kombin yapabileceğiniz bu parçalar her ortama uyum sağlar. Eğer spor bir tarza uygun hale getirmek istiyorsanız kısa kollu gömleğinizi içine tişörtle yakası açık bir şekilde giyebilirsiniz. Bu gibi küçük detaylarla gömleğinizi hem spor hem de klasik tarzlarla uyumlu yapabilirsiniz.

      

     Regular Fit Gömlek Nedir?

     Erkek gömlek çeşitleri incelendiğinde en temel modellerden birinin regular fit olduğu görülecektir. Vücudu rahat hareket ettirebilecek şekilde tasarlanan bu gömlekler slim fit gömleklere kıyasla biraz daha pot yapıdadır. Kilo alıp verme sürecine bu sayede daha kolay uyum sağlar. Tüm kalıpların ortasında bir kesime sahip olmasıyla regular fit kesimler her yaştan insan tarafından tercih edilir. Standart kesim olması nedeniyle her tarzda kullanılabilen bu gömlekler klasik, spor ve diğer giyim türleri için iyi bir alternatiftir. Aksesuarlar ve doğru alt giyim ürünleri ile kombin edildiğinde daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Seçenekler arasında hem tek hem de çok renkli modeller vardır. Bu sayede alacağınız gömlek farklı kullanım alanlarına hitap edecektir. Model seçimi yaparken gömleğinizi ne tür yerlerde kullanacağınıza göre karar verebilirsiniz. Bu sayede alacağınız parçalar daha da kullanışlı olacaktır.

      

     Erkek Gömlek Kullanımı İçin Öneriler

     Öncelikle erkek gömlek çeşitleri arasından gömlek seçerken yalnızca fiyatlara değil modellere ve uyuma da bakmanız gerekir. Kareli ya da çizgili gömlekler kendinize özgü tarzı ortaya koymak için iyi bir fırsat olabilir. Her tarza uyum sağlamak için yarı geniş yaka modellerine öncelik verebilirsiniz.

      

     Gömleğinizi günlük kullanabilmek için yaka ve kol düğmesi kısmını açık bırakabilirsiniz. Eğer fit bir görünüme sahip olmak istiyorsanız gömleğin alt kısmını pantolonun içine sokabilirsiniz. Giydiğinizde kusursuz görünmesini istediğiniz gömleği ütülerken dikkatli davranmalısınız. Hem pürüzsüz hem de uzun ömürlü olması için gömleği dairesel yerine aşağı yukarı hareketlerle ütülemelisiniz. Kırışıklığın iyice açılması için ütüleme sırasında buhar püskürtmelisiniz. Ütüleme sırasında kol manşetleri ve yakanın düzgün olmasına önem vermelisiniz. Yakayı tamamen açıp manşetleri içe doğru ütüleyebilirsiniz. Tüm erkek gömlekleri yıkama talimatlarına uygun şekilde yıkadığınızda şekli ve modelini koruyacak, daha uzun süre ilk günkü gibi giyilebilecektir.

      

     back to top
     FİLTRELE