250 TL ve üzerine KARGO ÜCRETSİZ!

 • Ürünler
  Kriterlerinize uyan ürün bulunamadı.
   • Kategori
    Kriterlerinize uyan bir kategori bulunamadı.
    • Koleksiyon
     Kriterlerinize uyan üretici bulunamadı.
     • Blog
      Kriterlerinize uyan blog yazısı bulunamadı.

     Pantolon

     24
     Toplam:
     /
     2 Ürün

     Erkek Pantolon

      

     Alt giyimin ana parçası olan pantolon çeşitleri her sezon modaya göre farklılık gösterir. Kesim, tarz, renk, beden ve daha birçok detaya göre ayrılan bu parçalarda her bütçeye ve tarza hitap eden seçenekleri bulmanız mümkündür. Sınıflandırma kadın ve erkek pantolon çeşitlerine özel olarak yapılır. Erkek pantolon modelleri genellikle daha sade ve düz kesim olmasıyla ön plana çıkar. Buna alternatif olarak özgün ve sıra dışı tasarımlara sahip olan modeller görmeniz de mümkündür. Bu tarz parçaları seçerken bedeninize uygun, rahat ve kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz.

      

     Genellikle beş cepli orak tasarlanan erkek pantolonlarında günlük kullanım için jean modeller tercih edilir. İş giyim ya da daha özel anlar için ise chino, kumaş, keten gibi farklı pantolonlar talep görür. Her zevke ve ortama uygun seçeneklerin bulunması seçimlerinizi daha kolay yapmanızı sağlayacaktır.

      

     Erkek Pantolon Modelleri

     Erkek modasına uygun pantolon seçerken bazı konulara dikkat edilmesi gerekir. Erkek pantolon modelleri arasından seçim yaparken bakacağınız ilk noktalardan biri paça görüntüsüdür. Bol, dar, boru, İspanyol gibi farklı seçeneklere ayrılan paçalar tasarımı doğrudan etkiler. Kumaş ya da jean pantolonlar için paça ve kesim şekilleri farklılık gösterecektir. Her erkek kendini içinde en rahat ve tarz hissettiği pantolonu tercih etmelidir.

      

     Günümüzde en çok tercih edilen modeller arasında dar paça pantolonlar yer alır. Jean kumaştan üretilen bu pantolonlar günlük, spor şık tarzlar için idealdir. Maskülen ve feminen stillere aynı anda uyum sağlayan dar paçalar slim fit grupta olduğunda daha sık kullanılır.

      

     Dar paça haricinde en çok ilgi gören diğer modeller arasında pileli pantolonlar da yer alır. Ancak bunlar daha eski bir tasarım olup güncel erkek modasında çok fazla yer almaz. Bakımının ve ütüsünün zor olması, bol paçanın hoş durmaması bu modellerin biraz daha arka planda kalmasına neden olur.

      

     Erkek Pantolonları Nasıl Seçilir?

     Erkek pantolon modelleri arasından seçim yaparken gardırobunuzda bulunan parçalara ve giyim tarzınıza göre karar verebilirsiniz. Paça boyu seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken ilk noktalardan biridir. Ayakta olduğunuzda pantolonun paçası ayak bileğinizin hizasında olmalı ve ayakkabı ile temas edebilmelidir. Paça boyunun potluk yapmaması ve kat kat durmaması gerekir. Paçayı kıvırıp kullanmayı düşünüyorsanız bu durumun kısa boylu kişileri daha kısa göstereceğini unutmamalısınız.

      

     Pantolon seçimlerinizde çorap ve pantolonun renk uyumunu göz ardı etmemelisiniz. Canlı renkte pantolonlar hariç olmak üzere klasik renklerdeki pantolonlar için tek renkli, yumuşak tonlarda olan ve ince dokulu çorapları kullanın. Pantolonunuz ve çorabınız aynı rengin farklı tonları olduğunda daha hoş görünecektir.

      

     Takım elbise için pantolon seçerken pantolon kemersiz haliyle bile belinize tam oturmalı, göbeğinizin altında ve leğen kemiğinizin üzerinde durmalıdır. Bacak ve bel darlığının iyi ayarlanması klasik pantolonları kusursuz gösterecektir.

      

     Erkek Pantolon Fiyatları

     Giyim ürünlerinde fiyatlar genellikle ürünün kalitesine ve modeline göre farklılık gösterir. Daha düz tasarımlar en uygun fiyatlı ürün grupları arasında yer alır. Bu durum erkek pantolon modelleri için de aynıdır. Takım elbise pantolonu çeşitleri için fiyat aralığı günlük pantolon modellerine kıyasla biraz daha yüksektir. Modellerin geniş bir yelpazeye sahip olması her bütçeye uygun fiyatları bulmayı kolaylaştırır. Bu sayede şık ve özgün tasarımları uygun fiyatlarla satın almanız mümkündür.

      

     Pantolon ya da diğer giyim ürünlerini satın alırken eğer özel markalar tercih ediyorsanız fiyatla birlikte ürünün orijinalliğini de sorgulamanızda fayda vardır. Kaliteli, dayanıklı, lüks ürünler için fiyatlar her zaman daha yüksektir.

      

     Erkek Pantolon Bedenleri Nasıl Seçilir?

     Erkek pantolon modelleri arasından ürün seçerken bedeninize uygun parçalar tercih etmelisiniz. Beden oluşturulurken basen, bel ve boy ölçüleri dikkate alınır. Beden ölçüsünü doğru bilmek alışverişleri daha kolay hale getirir. Bedeninize uygun aldığınız pantolonu uyumlu ayakkabı, gömlek ve kemerle kombinleyerek şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

      

     Beden ölçünüzü doğru belirlemeniz size estetik kazandıracaktır. Bel kısmı çok bol ya da dar olmamalı, paça boyu iyi ayarlanmalıdır. Spor ve klasik erkek pantolon modelleri için bedenler fark ettiğinden öncelikle hangi tarzda pantolon alacağınıza karar vermeli, kendi bedeninize ve tarzınıza uygun seçimleri yapmalısınız.

      

     back to top
     FİLTRELE